KSTS OXYNET JAROSŁAW

3 punkty dla Bydgoszczy

Spis treści

W Jarosławiu zagrali dla młodych kibiców! 3 punkty dla Bydgoszczy

Rzadko się zdarza, aby mecze na najwyższym poziomie rozgrywane były

w południe w środku tygodnia.

W dzisiejszym spotkaniu LOTTO Superliga tenisistów stołowych w Jarosławiu KSTS Oxynet Jarosław przegrał z Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 0:3, a hala była pełna kibiców, dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kamil Dziukiewicz , prezes i menedżer-trener Oxynet Jarosław, sprawił frajdę uczniom szkół jarosławskich

i z powiatu, m.in. z Pruchnika.

To dla nich nasza drużyna wystąpiła

w bardzo silnym składzie z Alan Kulczycki , na co dzień uczącym się w Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu , Irańczykiem Amirreza Abbasi i Ukraińcem Yaroslav Zhmudenko

Wicemistrzowie Polski przyjechali do naszego miasta również z bardzo dobrymi zawodnikami, tj. Arturem Grelą, Japończykiem Taku Takakiwą i Mołdawianinem Vladislavem Ursu.

Warto zaznaczyć, że bydgoski zespół poprowadził Patryk Jendrzejewski,

z którym w reprezentacji juniorów współpracuje Alan Kulczycki.

16-letni tenisista stołowy zagrał ambitnie z bardziej doświadczonym Arturem Grelą, wygrał seta nr 3, ale ostatecznie przegrał 1:3.

Bardzo emocjonujący był pojedynek Amirrezy Abbasiego z Taku Takakiwą. W 1 secie Irańczyk przegrywał 5:9, ale zdołał wyrównać na 9:9, następnie obronił setbola przy 9:10 i zwyciężył 12:10. Z kolei prowadząc 2:1 w spotkaniu miał meczbola w 4 secie przy 10:9. Nie wykorzystał szansy.

Z kolei liderzy Yaroslav Zhmudenko i Vladislav Ursu dziś “schowani”, zmierzyli się ze sobą na trójce. Ukrainiec z jarosławskiego zespołu wyszedł z opresji, bowiem w 2 secie odrobił straty i ze stanu 9:10 wygrał 12:10. Ale cała gra dla Mołdawianina.

Na kolejny mecz w Grupie Mistrzowskiej w Hali MOSiR Jarosław zapraszamy już w piątek, 10 lutego. O g. 17:00 rywalem Oxynetu będzie AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Wynik 14 kolejki Grupy Mistrzowskiej

Oxynet Jarosław – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 0:3

Alan Kulczycki – Artur Grela 1:3 (8:11, 7:11, 11:7, 5:11)

Amirreza Abbasi – Taku Takakiwa 2:3 (12:10, 9:11, 11:8, 10:12, 9:11)

Yaroslav Zhmudenko – Vladislav Ursu 1:3 (9:11, 12:10, 8:11, 9:11)

Sponsorem tytularnym naszego klubu jest: Oxynet Jarosław

Klub sponsorują i wspierają również:

Krajowa Grupa Spożywcza właściciel marki Polski Cukier, Powiat Jarosławski , Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, Lunch Bar „Europejskie Klimaty” Jarosław , Miasto Jarosław, TIBHAR , Modest – sprzęt do tenisa stołowego