Alan Kulczycki,bardzo udane Mistrzostwa Polski dla mnie oraz mojej rodziny

Spis treści

Alan Kulczycki :
bardzo udane Mistrzostwa Polski dla mnie oraz rodziny

• To były bardzo udane Mistrzostwa Polski dla mnie oraz mojej rodziny, brata Samuela i siostry Wanessy – mówi Alan Kulczycki, uczeń Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu , występujący w LOTTO Superliga w barwach KSTS Oxynet Jarosław .
  • Najbliżej medalu byłem w singlu. Jestem bardzo zadowolony, gdyż znalazłem się w najlepszej ósemce jako najmłodszy zawodnik, pokonując po drodze bardzo dobrych i doświadczonych tenisistów stołowych – powiedział 18-letni Alan Kulczycki.

W hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku Alan Kulczycki wygrał m.in. z byłym Mistrzem i Wicemistrzem Polski Tomaszem Lewandowskim 4:1.

• Najlepszy i zarazem najtrudniejszy był mecz właśnie z Tomaszem Lewandowskim. Wygrywałem 1:0 i 10:6 i przegrałem drugiego seta. Wtedy już w głowie miałem złe scenariusze, ale jednak starałem się o tym nie myśleć i dalej walczyć o każdą piłeczkę i dawać z siebie wszystko – przyznał Alan Kulczycki z SMS Jarosław, prowadzonej przez dyrektorów Kamil Dziukiewicz i Michal Cebula .

W spotkaniu o wejście do strefy medalowej zawodnik Oxynetu przegrał z Maciejem Kubikiem 0:4. – Z Maćkiem zabrakło mi lepszej gry, którą pokazywałem dzień wcześniej i przede wszystkim nie do końca dobrałem dobrą taktykę. Szkoda też, że nie wygrałem pierwszego seta – stwierdził.

W mikście Alan wystąpił ze swoją młodszą siostrą, zaledwie 14-letnią Wanessą, zaś w deblu grał z Szymonem Kolasą.

• Razem z siostrą spełniliśmy swoje oczekiwania i udało nam się dość do najlepszej 16. Jestem z niej bardzo dumny! Jeśli chodzi o debla na pewno z Szymonem mamy trochę niedosyt, ponieważ prowadziliśmy w meczu o ćwierćfinał z Janem Zandeckim i Michałem Bańkoszem 1:0 i 3:0 w drugim secie – dodał.

Sponsorem tytularnym naszego klubu jest:
Oxynet Jarosław
Klub sponsorują i wspierają również:
Krajowa Grupa Spożywcza właściciel marki Polski Cukier , Powiat Jarosławski , Podkarpackie , PKS Jarosław S.A. , Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, Miasto Jarosław , TIBHAR , Modest – sprzęt do tenisa stołowego